Stojan na HDD do PC

17. září 2009 v 16:06 | Scootermann |  PC Tuning
Zdroj : www.tuningpc.cz
Autor: illhexapod

Dneska jsem koukal do svého PC v práci a napadlo mě, že bych mohl udělat jakýsi stojan HDD, jelikož nemám šachtu na disky větší než pro jeden disk. Přitom do PC mám připojené o 3 disky navíc ...

Přemýšlel jsem jak rychle, chytře a hezky vyrobit nějaký držák... :D

Zde máte malinký návod, jak vyrobit rychle a hezky náhradní šachtu na HDD disky.


Vzal jsem obyčejné 4 záslepky do PC co jsem v práci našel.


Naměřil jsem si, kam přibližně umístit HDD, aby nebyli moc u sebe a netopili, ale zároveň aby to bylo alespoň malinko symetricky.


Poté, co jsem si je tak nějak označil, vyťukl jsem tam malinký důlek, aby mi při vrtání vrtačka nesklouzla, jelikož plech byl dost měkký. Pak jsem vyvrtal označené místa.


Hned jak jsem dovrtal jsem ještě vzal pilník a malinko opiloval otřep. Vrtal jsem opatrně a tak mi tam nějaké zůstali. Pak jsem se pokoušel to konečně dát dohromady, ale moc mi to nešlo, protože otvory bylo tak nějak různě od sebe :D. Trošku jsem je dovrtal a zašrouboval klasickými šroubky k HDD diskům. Zde máte pár fotek jak to asi vypadalo po dokončení...


Z fotky je vidět, že záslepky jsem záměrně otočil ohnutým plíškem dolů, jednak z důvodu stability a pak pokud by jsi někdo chtěl dát stojan na disky do PC ( pokud pro ně nemá už udělanou šachtu, protože by se to jinak do caseu asi ani nevešlo :) ) a nechtěl aby mu to tam drncalo může, si jednoduše vyvrtal dírky a stojan do caseu přišroubovat.


Já jsem tak neučinil, protože v práci potřebuju s HDD disky hýbat a dalo by mi to dost práce, kdybych je musel neustále vymontovávat, tak jsem to vyřešil jen takhle externě. Pokud jsou disky v caseu chlazení, je skoro vyřešené, pokud byste je měli venku asi jako já, doporučil bych nějaké chlazení alespoň s málo otáčkami.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama